Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,41 / Satış: 6,44

Hukukun Üstünlüğü Mü Hamidettin’in Kaprisleri Mi?

Darende’nin özgür sesi 15. kez erişime engellendi. Susmadık, susmayacağız .

Korkmaz DARENDELİOĞLU
Korkmaz DARENDELİOĞLU
  • 20.09.2016

7 Eylül’de kur’a ile Darende’ye atanan hâkim ve savcıların ilk işi Hamidettin’in ricası üzerine Darende Gazetesi’ni 14. kez erişime kapattı. Gerçekleri haykırmayı kendine ilke edinmiş Darende Gazetesi 15. ilave alan adıyla Türkiye Cumhuriyeti ismiyle gerçekleri yazmaya devam ediyor.

 

YEREL BASIN MAHKEME ELİYLE SUSTURULMAK İSTENİYOR!

12 Aralık 2015’te darendegazetesi.com adresimizin engellenmesiyle başlayan süreçte gerçeklerin en ücra köşeye kadar ulaşması adına tk, ml, ga gibi uzantılara sahip ilave alan adlarıyla yayınımızın Türkiye’nin dört bir yanına ulaşması için canla başla çalıştık. Hakaret etmeyen, haberciliğin temel kavramlarının bilincinde olan, nesnellikten vazgeçmeyen, Hulusi Efendi Vakfı’nın kendi yayın organı Darende Haber’in bile aleni bir şekilde taklit ettiği gazetemiz bugün itibarıyla 15. kez erişime kapatıldı. Hakkında verilen onca karar, açılan onca dosya açılan olan Darende Gazetesi hâlâ ne ile suçlandığını bilmiyor!

hukukun-ustunlugu-mu-hamidettinin-kaprisleri-mi-2

ERİŞİM ENGELİ KARARLARI HAMİDETTİN ATEŞ’İN RİCASI ÜZERİNE HUKUKA AYKIRI BİR BİÇİMDE ALINIYOR!

 

İçeriklerimizle ilgili herhangi bir tekzip veya çıkartma talebi yapılmadan ve gazetemizin bütünüyle erişime engellenmesi verilen engel kararlarının hukuk çerçevesinde değil, “aman bunları kimse okumasın, vakfın Hoca Hazretlerinin itibarı zedelenmesin” düşüncesiyle verildiğini adeta gözler önüne seriyor.  Ayrıca bu tür konularla ilgili yapılacak işlemleri ihtiva eden 5651 sayılı kanunun 8. maddesi ise görmezden geliniyor!

hukukun-ustunlugu-mu-hamidettinin-kaprisleri-mi-3

 

DARENDE GAZETESİ MİLLETİN MALIDIR, YENİ ADRESİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ!

Vatanına, vatanının bölünmez bütünlüğüne, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye inanan ve gönül veren, reklam alanlarını Kızılay ve Mehmetçik Vakfı’na tahsis eden Darende Gazetesi, Somuncu Baba’nın diyarı otuz yapraklı gül şehrinin ilk ve tek ‘bağımsız’ yayın organı. On altıncı alan adını turkiyecumhuriyeti.ml olarak belirleyen Tohma Medya Grubu, Hulusi Efendi Vakfı‘nın kişisel hırs ve şehvetleri uğruna Türkiye Cumhuriyeti‘ne ve onun adını taşıyan internet sitelerine bile cephe alacağını tüm Türkiye’ye göstermeyi hedefliyor.

 

FARKINDALIK ÇALIŞMALARI VE İMZA KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ!

Baş koyduğu bu onurlu yoldan asla dönmeyeceğinin altını çizen Darende Gazetesi yönetimi Hulusi Efendi Vakfı ve devlet kurumları içerisinde odakları tarafından icra ettiği gayrimeşru fiillerle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Bu konuyla alakalı olarak farkındalık çalışmaları icra etmeyi düşünen Darende Gazetesi sürpriz bir projesini ilerleyen günlerce okuyucularına müjdeleyeceğini duyurdu. Gazetemiz bunun yanında yaşanılan olumsuzluklarla ilgili kamuoyu oluşturmak adına imza kampanyası düzenleyeceğini bildirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ